ювілей кафедра

Ювілей

НАШІЙ КАФЕДРІ 50 РОКІВ!

 

Першу в Україні кафедру "Інженерії програмного забезпечення" (2000 р.), в минулому "Обчислювальної математики та програмування", "Програмного забезпечення обчислювальних систем», було засновано в 1967р. Кафедру очолив доктор технічних наук, професор Назаров Т.І. В 1968-1970 р.р. завідувачем кафедри був доктор технічних наук, професор Соломін П.С. В 1970-1979 р.р. кафедру очолював доктор технічних наук, професор Максимов В.С . В 1979-1980 р.р. - завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Самусь В.М. В 1980 - 1987 р.р. кафедру очолював доктор технічних наук, професор Мінаєв Ю.М. В 1987 - 1999 р.р. - завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Гузій М.М.

 

З січня 2000 р. кафедру очолює доктор технічних наук, професор Сидоров М.О.

 

Напрям наукових досліджень – інженерія програмного забезпечення.

Напрям підготовки (спеціальність) – 121, Інженерія програмного забезпечення.

Спеціалізації:

     - Інженерія програмного забезпечення;

     - Програмне забезпечення систем.

 

Кафедра першою в Україні ініціювала (2000 р.) і активно сприяла відкриттю в Україні бакалаврату Програмна інженерія (2006 р.). Основу навчального плану бакалаврату, який застосовується до тепер було створено на кафедри.

Кафедра першою в Україні перейшла на виключне застосування в навчальному процесі ноутбуків, Internet та бездротового зв’язку Wi-Fi, і відмовилася від комп’ютерних класів (2006 р.)

Кафедра першою в Україні перейшла на без паперове забезпечення навчального процесу (e-кафедра, контроль виконання документів, корпоративна пошта - Livenau), шляхом застосування MS Sharepoint (2006 р.).

Кафедра проводить першу в Україні щорічну наукову конференцію Інженерія програмного забезпечення (Software Engineering) (з 2006 р.).

Кафедра видає перший в Україні науковий фаховий журнал Інженерія програмного забезпечення (Software Engineering) (з 2009 р.).

Кафедра першою в Україні перейшла на застосування в навчальному процесі хмарних технологій, шляхом використання Office 365 (2011 р.).

Кафедра однією з перших в Університеті прийняла участь в виконанні англомовного проекту (2001 р).

Кафедра однією з перших в Університеті прийняла участь в післядипломному навчанні студентів (2001 р).

Кафедра першою в Університеті була ініціатором створення академій CISCO, Microsoft, IBM та співпраці з Асоціацією «Інформаційні технології України» (2000 р.), Асоціацією «Wireless Ukraine» (2004 р.), шляхом заключення відповідних договорів.

Кафедра вперше в Університеті ініціювала переведення бібліотеки Університету на електронний документообіг (2007 р.).

 

Кафедра є однією з найбільших в Університеті за чисельністю студентів в цілому (біля 800 осіб) і зокрема студентів контрактної форми навчання (біля 400 осіб).

За роки існування кафедрою підготовлено біля 5000 фахівців. На кафедрі навчалися і продовжують навчатися іноземні студенти - громадяни Албанії, Індії, Ірану, Китаю, Кувейту, Лівану, Палестини, Сирії, Азербайджану, Казахстану, Росії.