Шановний абітурієнт !

Зараз Ви будете робити відповідальний крок в житті – обирати професію. І дуже важливо, з оглядом на те, що життя коротке, обрати професію, яка буде Вашою протягом всього життя. Це означає, що обрана Вами професія буде берегти Ваше здоров’я, тому, що буде цікава Вам; буде гідно годувати Вас і Вашу родину, тому що праця буде добре оплачуватися; надасть Вам, згодом, соціальний статус поважної людини, тому що Ваша професія шанується суспільством.

Звичайно, професій багато, але мова буде про ту, що власно я обрав багато років тому, й, на щастя, жодного разу не було у мене думок, що я помилився.

З появою обчислювальної техніки з’явилась діяльність і низка професій, що спрямовані на створення і супроводження комп’ютерних програм. Як з’ясувалось згодом, це унікальна діяльність. Унікальність її полягає в тому, що її вражаючі результати створюються з нічого, а тільки з думок відповідного професіонала. І коли тексти, що написані Вами на папірці, керують, наприклад, літаками, виробництвами, суспільством – це вражає!

Таким чином, є дуже цікаві професії, які пов’язані зі створенням і супроводженням комп’ютерних програм. До 2006 року в Україні не було підготовки фахівців за цими професіями. Підготовкою фрагментарно займалися кафедри за різними напрямами навчання. Найбільш близьким до цієї діяльності був напрям «Комп’ютерні науки».

Але стан освіти, що склався, в першу чергу не влаштовував роботодавців, а в другу — ті кафедри, які були знайомі з досвідом передових країн в галузі розробки комп’ютерних програм. До речі, галузь «Інженерія програмного забезпечення» була започаткована у 1968 році.

Тому Асоціація «Інформаційні технології України» і перша в Україні кафедра «Інженерії програмного забезпечення» Національного авіаційного університету в 2001 році почали роботу щодо створення в Україні відповідного напряму навчання.

В 2006 році такий напрям було створено і названо «Програмна інженерія». З 2016 року напрям перетворено в спеціальність "Інженерія програмнного забезпечення".

Таким чином, якщо Ви вирішили пов’язати себе з «програмуванням», а точніше, з розробкою і супроводженням будь-яких комп’ютерних програм, то Ваша спеціальність навчання — «Інженерія програмного забезпечення».

Коли ми створювали напрям, то в його основу були покладені міжнародні документи і стандарти, а навчальний план галузевого стандарту України цього напряму ми побудували на основі відповідного міжнародного шаблону. Таким чином була забезпечена Ваша мобільність, а Вашим документам про освіту — міжнародна зрозумілість.

Зараз багато університетів України готують фахівців за цим напрямом. Вам важливо обрати саме той Університет і кафедру, що навчає краще і адекватніше до навчального плану галузевого стандарту України. Наша кафедра є саме такою.

Кафедру було створено у 1965 році. З самого початку склалося так, що кафедра орієнтувалася на підготовку програмістів. З 2000 року кафедра, перша в Україні, взяла назву «Інженерії програмного забезпечення». Зараз це потужна в Україні кафедра, на якій навчається більше 1000 студентів і працює до 30 викладачів. Кафедра плідно співпрацює з роботодавцями, має в Office 365 власний навчальний портал і корпоративну пошту. Кафедра першою в Україні перейшла, в 2006 році, на застосування в навчанні ноутбуків і Wi-Fi зв’язку. Випускники кафедри працюють на підприємствах Асоціації «Інформаційні технології України» і за кордоном.

Ми любимо і шануємо наших студентів!

Чекаємо на Вас!